	<title>PCC2200D Archives - Pensonic</title>
	<link>https://www.pensonic.com/product-tag/pcc2200d/</link>
	<description>Your Enjoyment</description>
	<lastBuildDate>Fri, 23 Feb 2024 00:50:16 +0000</lastBuildDate>
	<language>en-US</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
<image>
	<url>https://www.pensonic.com/wp-content/uploads/2023/09/cropped-icon-pensonic-32x32.png</url>
	<width>32</width>
	<height>32</height>
</image>
	<item>
		<title>Pensonic Ceramic Cooker &#124; PCC-2200D</title>
		<link>https://www.pensonic.com/product/pcc-2200d/</link>
					<comments>https://www.pensonic.com/product/pcc-2200d/#respond</comments>
		<dc:creator><![CDATA[whlew]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 16 May 2017 04:12:39 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[<p><iframe src="https://www.youtube.com/embed/bB2MbpFtRfs" width="560" height="315" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe></p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<ul>
<li>Voltage : 220-240V</li>
<li>Power : 2200W</li>